| 30. září 2017 |

Vystoupení žáků u památníku TGM

Dne 14. 9. 2017 se žáci 4. A a 5. A zúčastnili pietního aktu k výročí úmrtí T. G. Masaryka. I přes nepřízeň počasí pěkně zazpívali Masarykovu oblíbenou píseň Ach synku, synku. Pro děti byla celá akce určitě zajímavým zážitkem.
O akci si můžou rodiče přečíst na webu města Olomouce: http://www.olomouc.eu/…uality/21597

| 27. září 2017 |

Ředitelské volno

V pátek 29. 9. je vyhlášeno ředitelské volno.

(Kategorie: Novinky)
| 21. září 2017 |

ADAPTAČNÍ KURZ ŽÁKŮ 6. TŘÍD

Žáci šestých tříd po týdnu školy odjeli na adaptační kurz do Ostružné v Jeseníkách, kde spolu se svými třídními učitelkami prožili zajímavých 5 dní.
Program kurzu byl uspořádán se spolupráci se Sdružením D v Olomouci. Na programu byly aktivity zaměřené na seznamování a upevňování kolektivů tříd. Děti měly možnost vyjádřit se k projevům šikany, prezentovat své názory na různá témata. Kromě těchto programů děti soutěžily, sportovaly, trochu se bály na stezce odvahy, projely se na bobové dráze v Petříkově.
I když počasí nebylo nejlepší, poměrně často pršelo, týden utekl jako voda a domů si šesťáci odnesli spoustu příjemných zážitků a nová kamarádství.

| 21. září 2017 |

Netopýří noc v Domu přírody

V pátek 15. 9. jsme se v rámci přírodovědného kroužku vypravili do Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou (Sluňákov). Cílem areálu je podnítit návštěvníky ke smyslovému vnímání přírody a kultivovat vztah k přírodě. Zúčastnili jsme se programu „Netopýří noc“, v jehož rámci měli žáci možnost pomocí her a soutěží proniknout do tajů života těchto letounů. Proběhla ukázka handicapovaných živých netopýrů ze záchranné stanice, které jsme si mohli i pohladit. Také se promítal krátký film a nakonec jsme se prošli na večerní komentované vycházce s předvedením techniky používané při výzkumu (ultrazvukové detektory, noktovize apod.). Večer jsme si moc užili a těšíme se na další spolupráci se Sluňákovem.

| 1. září 2017 |

Zahájení školního roku 2017/18