| 21. červen 2018 |

Vystoupení pro seniory

Dne 19.6.2018 se žáci 2.A zúčastnili pěvecko-tanečního vystoupení v domově pro seniory SeneCura Senior Olomouc. Naše děti svým vystoupením potěšily starší a nemohoucí spoluobčany, kteří nás odměnili potleskem a
úsměvem, ukápla i nejedna slzička. Tato akce byla velmi vydařená a oboustranně prospěšná.

| 29. květen 2018 |

Veletrhu sociálních a souvisejících služeb

V pátek 18. 5. 2018 se žáci tříd 6. B a 6. C zúčastnili Veletrhu sociálních a souvisejících služeb, který se konal na Horním náměstí v Olomouci. Jeho součástí byla soutěž pětičlenných družstev v netradičních disciplínách (zvukové pexeso, jízda na invalidním vozíku, oblékání košile jednou rukou,…). Tým třídy 6. B vybojoval 4. místo, žáci 6.C obsadili 5. místo.

| 22. květen 2018 |

Výtvarná soutěž

Nadace Bezpečná Olomouc pořádala ve spolupráci se ZŠ Komenium již 13. ročník výtvarné soutěže na téma: Kdo je můj vzor, koho si vážím, kdo mě chrání. V letošním šk. roce se této soutěže zúčastnilo 23 olomouckých škol, bylo hodnoceno 330 výtvarných prací.
V kategorii žáci 1. stupně gratulujeme k úspěchu dvěma žákům naší školy – 4.A třídy – Veronice Klementové a Matěji Farmačkovi.

| 18. květen 2018 |

O pohár rozhlasu

Dne 9. 5. 2018 se na atletickém stadiónu v Olomouci uskutečnilo okresní kolo atletických závodů „O pohár rozhlasu“. Za naši školu se ho zúčastnily družstva mladších žákyň (celkově se umístily na 11. místě), mladších žáků (11. místo), starších žákyň (11. místo) a starších žáků (skvělé 4. místo!).

| 16. květen 2018 |

Exkurze Doubravský dvůr

4. 5. 2018 navštívila skupina žáků 6. tříd statek Doubravský dvůr nedaleko Červenky. Sama paní majitelka provedla děti celým statkem, kde společně s manželem chovají od roku 1992 stádo krav.
Protože se přímo na farmě vyrábí z nadojeného mléka nejrůznější mléčné výrobky, byla příjemným zakončením výletu ochutnávka zde vyrobených dobrot. Největším lákadlem byla skvělá domácí zmrzlina.

| 14. květen 2018 |

Soutěž IT English

V pátek 4. 5. 2018 se žáci naší školy zúčastnili soutěže IT English pořádané VOŠ a SPŠE Olomouc. Adam Látal z 8. A se umístil na 4. místě a Tomáš David z 9. A na 6. místě.
Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy!

| 11. květen 2018 |

Jarní sběr papíru

3. května proběhl na naší škole jarní sběr papíru. Celé odpoledne přinášeli rodiče i děti starý papír ke kontejneru. Nasbírali jsme 10 tun papíru. Všem, kteří se zapojili, moc děkujeme.
A kdo zvítězil?

| 26. duben 2018 |

Soutěž Zlatý list

Dne 13. 4. 2018 se v DDM Olomouc konala přírodovědná soutěž „Zlatý list“, která je určená základním školám a víceletým gymnáziím. V kategorii žáků 1. – 6. tříd obsadilo družstvo mladších 6. místo, v kategorii žáků 7. – 9. tříd dosáhli v těžké konkurenci starší žáci také na krásné 6. místo.
Složení družstva – mladší žáci:
Hrušková Natálie, Procházková Julia, Applová Pavlína, Hodúrová Eliška, Zbyněk Šnajdar, Tadeáš Andés.
Složení družstva – starší žáci:
Kvízdalská Lucie, Traplová Julie, Vajdová Laura, Vodička Igor, Severňáková Veronika, Fuglíčková Anežka.
Všem výše zmíněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

| 26. duben 2018 |

VOLEJBAL – okresní kolo

Ve středu 11. dubna 2018 se ve sportovní hale Gymnázia Olomouc – Hejčín konalo okresní kolo ve volejbalu žaček.
Naši školu reprezentovaly žákyně 9. ročníku: Janáková Barbora, Hájková Kristina, Nerušilová Lucie, Ševčíková Daniela, Příhodová Karolína, Barčíková Andrea a Vlašicová Kristýna.
Po opravdu náročném boji získaly krásné 5. místo. Blahopřejeme a všem dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

| 13. duben 2018 |

Prezentiáda – krajské kolo

6. dubna 2018 proběhlo krajské kolo Prezentiády na Moravské vysoké škole v Olomouci. Naše děvčata sice nezvítězila, ale získala další zkušenosti do příštího ročníku.